"> Lpg - Otogaz Servis ve Bakım | Gençler Otogaz Lpg Montaj ve Bakım Servisi

LPG Servis ve Bakım

Her 10.000 km‘de ve Yaz, kış dönemine girerken araçlarda LPG bakımı motor ve Otogaz sistem parçalarının zarar görmemesi için yapılan faydalı bir işlemdir.

Sıralı Sistem araçların LPG bakımında neler yapılır?

-Lpg Filtre Değişimi

Sıralı sistem araçlarda Otogaz bakımının en önemli kısmı LPG filtre değişimidir. LPG filtresi, regülatörden gelen Lpg‘nin içerisindeki yağ ve toz parçacıklarını süzerek LPG enjektörlerinin kullanım ömrünü uzatır.

-Gaz Kesici Filtre Değişimi

Karbüratörlü ve sıralı sistem Lpg‘li araçlarda gaz kesicinin içinde bulunan filtredir. Görevi aracın LPG tankından regülatöre gelen sıvı yakıtı süzmektir. Her 50,000 km’de bir değişmesi gerekmektedir.

-LPG Map Hortumlarının Kontrolü

Sıralı Sistem LPG‘li araçlarda regülatör ve manifolt basıncını ölçmeye yarayan Map sensörünün hortumları, aracın LPG‘ de sağlıklı çalışması için hayati önem taşır. Herşeyin bir kullanım ömrü olduğu gibi map hortumları da uzun süreli kullanımlarda sarsıntı ve ani ısı değişimlerine maruz kaldığı için yıpranabilir.

-Gaz Kaçak Kontrolü

Gaz kaçak detektörü ile gaz bağlantı noktalarında yapılan kontroldür.

-LPG Regülatör Kontrolü

Araçta kullanılan yakıt ve radyatördeki antifirizin kalitesi LPG regülatörlerinin içerisindeki diyaframın kullanım ömrü için  hayati önem taşır. Regülatörün içerisinde kauçuk malzemeden üretilmiş su ve gaz diyaframı olarak bilinen iki adet conta bulunur. Bu contalarda arıza meydana geldiğinde motor suyuna gaz karıştırma, sabahları geç çalışma gibi bir çok sorun yaşanabilir.

-LPG Regülatör Su Dirsekleri ve Bağlantı Noktalarının Kontrolü

Kış aylarında hava sıcaklığı eksi dereceye düştüğü zaman regülatör su bağlantı hortumlarında veya regülatör dirseklerinde aşınmadan dolayı antifiriz veya su kaçağı sıklıkla yaşanabilmektedir.

LPG Elektrik Tesisatı Bakımı 

Bilindiği üzere aracın ön kısmında LPG sistemine ait elektrik kabloları mevcuttur. Motor yıkanınca veya doğal sebeplerden dolayı kablo uçlarında gevşeme veya oksitlenme oluşur. Her Lpg bakımında tesisat kablolarında gevşeme olup olmadığı veya bantlarında soyulmanın olup olmadığı kontrolü yapılmalıdır.

-LPG Yakıt Ayarı

Araçtaki LPG sisteminin markasına göre bilgisayarla yapılan yakıt ayarıdır. Benzin enjektörlerinin çalışma zamanlamasına göre yapılan ayar, aracın hem performansını hemde yakıt tasarrufunu etkileyen en önemli etkendir.

Servisimizde Atiker, Lovato, Brc, Prins, Landi, Zavolli, Romano, Landi Renzo, Gasitaly, Mimgas, Aldesa, Gfi Lpg sistemlerinin Otogaz bakım ve servis hizmeti verilmektedir.

Gençler Otogaz İş Ortakları - Markalar

Sertifikalı ve Yetki Belgeli Servis

Dönüşümünü tamamladıktan sonra aracınız hem yüksek performansını
koruyacak hem de daha tasarruflu tüketim yapacak.

Haberler / Duyurular

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Dönüşümünüzün size ne kadar katkı sağlayacağını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Benzin

7,09 ₺

Motorin

6,47 ₺

Otogaz

4,06 ₺