"> Otogaz Güvenlidir | Gençler Otogaz Lpg Montaj ve Bakım Servisi

Güvenli Yakıt

Standartlara uygun olarak Otogaz dönüşümü yapılmış araçlar, en az diğer yakıtları kullanan araçlar kadar güvenlidir.

Otogazın araçlara dolumu ve depolanması konusunda emniyetle ilgili kaygılar genellikle olması gerekenden fazladır. Otogazın güvenlik seviyesi benzin ve dizele eş hatta bu yakıtlardan daha yüksektir. Çünkü otogaz sistemlerinde kullanılan tanklar benzin ve dizel tanklarına göre çok daha dayanıklıdır. Otogaz, sızıntı tehlikesini önleyen tanklarda basınç altında muhafaza edilir.

Aynı özellikteki araçların kaza yapması durumunda ve aynı darbeyi alması halinde benzinli aracın yanma olasılığı daha yüksektir. Çünkü benzin deposunun herhangi bir koruması yoktur ve depo sacı incedir. Bundan dolayı benzinli bir aracın yanması çok daha kolaydır. Benzinli aracın deposu kaza sonucu yırtılabilir ve benzin etrafa yayılır, yanması içinse küçük bir etki yeterlidir. LPG sistemlerinde ise kilit mekanizması olduğundan hemen gazı keser ve gaz etrafa dağılamaz. LPG tankı çok kalın olduğu için araba yansa dahi patlama olasılığı yok denecek kadar azdır. Bu sebeple LPG sistemleri, benzinli araçlara göre daha güvenlidir.

Güvenli, peki nasıl?

  • LPG renksiz, kokusuz, yanıcı ve parlayıcı özelliğe sahiptir. Gaz kaçaklarının anlaşılabilmesi için LPG merkaptanlar ile sonradan kokulandırılır. Bu sayede gaz kaçakları hemen tespit edilebilir.
  • Otogaz araç depoları karbon çelikten yapılmıştır, bu nedenle benzin ve diğer yakıt tanklarına göre 20 kat daha dayanıklıdır.
  • Günümüzde Otogaz tankları özel bir yapıya sahiptir. Likit doluluk oranı % 80’e ulaştığında sistem otomatik olarak kapanır ve böylece sıcaklık değişikliklerinden kaynaklanabilecek muhtemel bir gaz sızıntısı önlenmiş olur.
  • LPG sistemleri aynı zamanda elektronik valfler ile donatılmıştır. LPG şamandırasının üzerinde, gaz kesicinin üzerinde ve Regületörün üzerinde elektronik valfler vardır. Bu valfler kontak kapandığı esnada veya araç benzinde çalışırken kapalı konumdadır. Yani LPG tankından gaz çıkışı gerçekleşmemektedir.

Ayrıca;

  • Yetkili serviste Otogaz dönüşümü yapıldıktan sonra gaz kaçak dedektörü ile aracınızın sızdırmazlık testi yapılır ve Makina Mühendisi onaylı “Sızdırmazlık Raporunuz” yetkili servis tarafından verilir.
  • Tüvtürk araç muayene istasyonlarında yapılan “Araç Muayenesi” sırasında aracınızın LPG sızdırmazlık kontrolü tekrardan yapılır.

Aracınız LPG sisteminde herhangi bir işlem yapılmadığı sürece gaz kaçağı oluşması söz konusu değildir. Yapanız gereken sadece bakım dönemlerinde Lpg sızdırmazlığını kontrol ettirmeniz.

Gençler Otogaz İş Ortakları - Markalar

Sertifikalı ve Yetki Belgeli Servis

Dönüşümünü tamamladıktan sonra aracınız hem yüksek performansını
koruyacak hem de daha tasarruflu tüketim yapacak.

Haberler / Duyurular

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Dönüşümünüzün size ne kadar katkı sağlayacağını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Benzin

7,09 ₺

Motorin

6,47 ₺

Otogaz

4,06 ₺