"> Supap yağlama sistemi | Gençler Otogaz Lpg Montaj ve Bakım Servisi

Supap Yağlama Sistemi

LPG oktanı yüksek ve kuru bir yakıt olduğu için yanma odasında yüksek sıcaklık oluşmaktadır. Otogaz, kurşun veya başka katkı maddeleri içinde barındırmaz. Bu sebeple silindirlerde yağ ve diğer kalıntıları bırakmaz fakat LPG‘nin kuru bir yakıt oluşu, supapların sertleşmesine sebep olabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için ise araçlar belli aralıklarla benzinle çalıştırılmalıdır. Bu işlemin unutulması veya ihmal edilmesine karşın motor Supaplarının aşınmasını önlemek için “Supap Yağlama Sistemi” adı verilen ürünler geliştirildi.

Bu ürünler, emme manifoldu içerisine sıvı akıtarak supapların ve supap yuvalarının düzenli aralıklarla yağlanmasını ve temizlenmesini sağlar. Sistem depo görevi gören küçük bir kaba sahiptir. Üzerindeki ayarlanabilir vana sayesinde emme manifoldu içine yağlayıcı damlaları damlatır. Genellikle 1 litre yakıt başına yaklaşık 1 mililitre sıvı gerekir.

Bu işlem ile yüksek ısıya maruz kalan supapların soğuması ve karbon kirlenmesi engellenir. Supap yağlama sistemi, LPG montajı ile birlikte takılabilmekte veya daha sonradan da araca uygulanabilmektedir.

Supap yağlama sisteminin montajı her ne kadar basit görünse de, LPG montajı kadar hassas ve kaliteli işçilik gerektiren bir işlemdir. Yağ haznesinin konumlandırılması ve yağın akışını sağlayacak bağlantı ile montaj sonrasında yapılacak yağlama ayarı tecrübe ve kaliteli işçilik gerektirmektedir.

LPG bakım ve ayarı yaptırılırken, supap yağlama sisteminin kontrollerini de yaptırılması sistemin düzgün ve kesintisiz çalışması açısından önemlidir. Detaylı bilgi ve montaj fiyatı için lütfen iletişime geçin.

Gençler Otogaz İş Ortakları - Markalar

Sertifikalı ve Yetki Belgeli Servis

Dönüşümünü tamamladıktan sonra aracınız hem yüksek performansını
koruyacak hem de daha tasarruflu tüketim yapacak.

Haberler / Duyurular

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Dönüşümünüzün size ne kadar katkı sağlayacağını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Benzin

7,09 ₺

Motorin

6,47 ₺

Otogaz

4,06 ₺