"> LPG Sistemlerinin Avantajları | Gençler Otogaz Lpg Montaj ve Bakım Servisi

LPG Montajının Avantajları

Otogaz;

Binek araçtan lüks arazi araçlarına, taksiden hafif ticari araçlara kadar her türlü araç tipinde uygulanabilen LPG Kitleri ile güvenle kullanılan Otogaz, 4.5 milyondan fazla tüketicinin tercihi durumundadır. Üstelik tüketicilerin 800.000’e yakını kadın sürücülerden oluşmaktadır.

Otogaz, benzine göre daha yüksek oktan değerine sahip olduğu için tüm araçlarda daha verimli yanma ve daha yüksek motor gücü üretimi sağlar.

LPG Kit teknolojisinin son yıllarda bir hayli gelişmesi ile birlikte LPG montajı yapılan araçların performansı, benzinli araçların performansının da üzerine çıkmıştır. 

Sıfır Performans Kaybı

Kaliteli LPG kiti ve doğru montaj ile LPG dönüşümü yapılan bir araçtan yüksek performans alınması mümkündür. Özellikle kilometresi düşük araçlara yapılan LPG montajı, performans konusunda daha da iyi sonuçlar vermektedir.
LPG, en az diğer yakıt sistemleri kadar güvenli bir yakıttır.
LPG tankı, alternatiflerine göre yaklaşık 6 kat daha kalın olması sayesinde darbelere karşı daha dayanıklıdır. LPG Tankı üzerinde bulunan yüksek basınç (emniyet) valfi, herhangi bir sebeple tank içi basıncı yükselse dahi aşırı basıncı düşürerek patlamaları önler. LPG Tankının kalınlığı ve emniyet valfinin olması LPG’yi diğer yakıtlardan güvenlik anlamında farklılaştırmaktadır. En güvenli şekilde aracınıza LPG montajı yaptırmak için mutlaka TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi sahip olan bir LPG montaj servisinde dönüşümü gerçekleştirin. Servisimiz 12 yılı aşkın süredir bu belgeye sahip olan Bostancı Yetkili LPG servisidir.

Otogaz karbon salınım değerleri ile diğer araç yakıtlarından daha çevrecidir. Bu özelliğinden dolayı pek çok ülkede, LPG montajı yapılan araçlar için devlet teşviki verilmektedir. Aynı zamanda Otogaz’ın düşük karbonlu bir yakıt olması küresel ısınmayla mücadelede önemli bir rol oynamaktadır. Türkiye’deki yaklaşık 4.5 milyon LPG’li araç sayesinde bir yılda 1 milyon tonun üzerinde CO2 tasarrufu sağlanmıştır. Otogaz, sıfıra yakın kurum salınımı ile diğer yakıt sistemlerinin açık ara önündedir. Bunlara ek olarak Otogaz, insan sağlığını olumsuz etkileyen partikül maddeler olan NO, ve asetaldehit, bütadien ve benzeri gibi zararlı gazların emisyonunu azaltmaktadır.

En ekonomik yakıt olan Otogaz ile bütçeniz sarsılmaz ve yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlarsınız. Siz de en az %40 yakıt tasarrufu için Otogaz’ı tercih edin. Aracınıza LPG montajı yaptırmak için bizimle iletişime geçin.

Gençler Otogaz İş Ortakları - Markalar

Sertifikalı ve Yetki Belgeli Servis

Dönüşümünü tamamladıktan sonra aracınız hem yüksek performansını
koruyacak hem de daha tasarruflu tüketim yapacak.

Haberler / Duyurular

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Dönüşümünüzün size ne kadar katkı sağlayacağını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Benzin

7,09 ₺

Motorin

6,47 ₺

Otogaz

4,06 ₺