"> LPG Markaları ve LPG Montaj Fiyatları | Gençler Otogaz Lpg Montaj ve Bakım Servisi

LPG Markaları ve LPG Montaj Fiyatları

LPG Markaları ve LPG Montaj Fiyatları

Aracınıza LPG sistemi taktırmadan önce titiz bir incelme ve araştırma yapmalısınız. Hem bütçenize uygun bir LPG sistemi hem de aracınızla uyum sağlayacak bir LPG Kiti taktırarak, yakıt masraflarınızı optimize edebilirsiniz. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken hususlar da vardır. LPG sisteminin en ucuzuna kaçarken, yanlış tercih yapma imkanınız olabilir. Bu nedenle kalite odaklı bir tercih yapılır ve fiyat ikinci planda tutulabilir.

Ülkemizde en çok tercih edilen sistemlerden biri ATİKER Otogaz Sistemlerinin ürünleridir. Atiker’in yerli bir ürün olması ve uygun fiyatı, Lpg kit markaları içerisinde en çok tercih edilen Otogaz sistemi olmasını sağlamıştır. İthal edilen LPG markaları ise daha yüksek ücretlerden satışa sunulur. Bunun nedeni ise, kur farkı ve ithal edilen LPG sistemlerine gümrük vergisinin uygulanmasıdır. ATİKER markasının tercih edilmesinin diğer önemli bir sebebi ise, servis ağının çok geniş olmasıdır. Atiker Otogaz sistemleri Türkiye’de ki en yaygın servis ağına sahiptir.

Montaj esnasında nelere dikkat edilecek?

Hangi markayı seçerseniz seçin LPG sisteminin ekipmanlarına dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle LPG sistemlerin birinci sınıf malzeme olması gerekir. Asla ikinci el malzeme kullanılmaması lazımdır. ECR ve TSE standartlarını karşılayan parçaların kullanıldığından emin olunmalıdır. Bir LPG tankının ömrünün 10 yıl olduğunu ifade etmeliyiz. Tankın üretim tarihine bakılması lazımdır. Tank seçiminde de silindir tank ve simit tank şeklinde alternatifler vardır. Silindir tank, bagajın küçülmesine neden olabilir. Simit tank ise, stepnesiz dolaşmanıza sebebiyet verebilir. Kullanıcı bagaj hacmini ve bagaj kullanım şeklini göz önünde bulundurarak bu seçimi yapabilir.

Otogaz Montajıyla ilgili işlemlerin tamamlanmasından sonra mutlaka kontroller yapılmalıdır. Sızdırmazlık kontrolü bunlardan birisidir. Gaz dolumu yapılarak, herhangi bir gaz kaçağı olup olmadığı dair testlerin yapılması gerekir. Ayrıca LPG şamandırasının ve göstergesinin de ayarları kontrol edilmelidir. Bu ayarın doğru yapılmaması nedeniyle şamandıraya yansıyan doluluk oranları yanıltıcı olabilir.

Sonuç olarak şunu ifade edebiliriz. Seçilen LPG sisteminin doğru ve profesyonel eller tarafından montaj edilmesi lazımdır. Sadece aracınız için en uygun ve en kaliteli LPG sisteminin seçilmesi yeterli değildir. Kaliteli ve uyumlu LPG sisteminin kaliteli işçilikle montaj edilmesi önemlidir. Yanlış LPG montajı hem güvenlik problemleri yaşamanıza hem de aracınızda arızalar oluşmasına sebep olur. Dolayısıyla fiyat odaklı bir seçim yerine kalite öncelikli bir tercih yapılması, hem yakıt tasarrufu sağlamanıza hem de güven içerisinde aracınıza binmenizi sağlar.

Gençler Otogaz İş Ortakları - Markalar

Sertifikalı ve Yetki Belgeli Servis

Dönüşümünü tamamladıktan sonra aracınız hem yüksek performansını
koruyacak hem de daha tasarruflu tüketim yapacak.

Haberler / Duyurular

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Dönüşümünüzün size ne kadar katkı sağlayacağını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Benzin

7,09 ₺

Motorin

6,47 ₺

Otogaz

4,06 ₺